10. 8. 2014

DIY RAZÍTKO

K pokusu si vyrobit vlastní razítko jsem se neodhodlávala dlouho. Obyčejné razítko zvládne přece každý! Postupovala jsem podle tohoto návodu od La Petite Anne. Vzhledem k tomu, že linoryt byla vždy má velká vášeň, stačilo v papírnictví zakoupit pryžovou gumu a pěkně starými rydly vyrobit tapírolišku.

S mým prvním pokusem jsem zcela technicky nespokojena, kdo trochu sleduje nádheru od Gennine, ví jak složitá a přesná razítka se dají ručně vyřezat, ach. Pracuje s velkými gumovými pláty, které se u nás nejspíše neprodávají.

Závěr: Do drolící gumy z papírnictví už nikdy! :)13 komentářů:

 1. No on a je guma z papírnictví a guma z papírnictví :). Hlavně nebrat drolivou Kohinorku, ale pěkně hladké gumy značky Milan nebo Faber Castel a podobné. Ale o tom už jsem psala asi milionkrát. Gennine rulez! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byl to Milan! / FC byl moc uzoučký /, já chci ten tlustý velký gumový plát, nemám ráda malý formát! :D Tvrdé lino chápu, ale tahle guma mě úplně vytáčela, ohlodaný řez, fuj. :) Možná mám tupé rydlo, ale jelo jako po másle, spíš ty pryže jsou na nic. :)

   Vymazat
  2. Musíš jít po těch hladkých gumách, pár drolivých Milanů taky je, ale s těma to nemá cenu, to je pravda. Kdybys chtěla, poslala bych ti ty osvědčený, co? :) mám zásobu na workshopy. Rydla jsou nejlepší od Šeráka, i když to je teda hrůza, takový krásný rydlo používat na razítko, ake co už :)))

   Vymazat
  3. Myslíš ty gumové plátka máš navíc nebo jen malé gumy? :P Šeráci jsou krásní, ale drazí, jednou taky pořídím a pustím se do linorytu! :)

   Vymazat
  4. Jak jako malý gumy? Má to 7x4 cm :))). Ty mega pláty mám už jen dva a ty si nechám, ale těch velkých gum mám dost.

   Vymazat
  5. Malý gumy = gumy z papírnictví. :) A za kolik by byli? Jestli na to vůbec mám. :D

   Vymazat
  6. Pošli mi nějaký kontakt, ať to neřešíme furt tady :))). Já mám email jinochova@gmail.com.

   Vymazat
 2. a já vidím koloucha:)já zas přemejšlím zainvestovat do nové podlahy u nás doma a staré lino zrecyklovat:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale tlustý kolouch! Jsem pro linorecykl! Malý kousek si zamlouvám... :D

   Vymazat
  2. až se rozhoupeme, dám ti vědět:)

   Vymazat
 3. Tapíroliška je skvělááá!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Krásná tapíroliška, taky prosím prosím o info ohledně vhodných gum. :-)

  OdpovědětVymazat